Зелена карта в Чернівцях

Страхування «Зелена карта», це обов’язкове автострахування цивільно-правової відповідальності, оформити яке необхідно при виїзді на особистому транспортному засобі за кордон. Країнами-учасниками даної системи є 46 країн з Європи, СНД, Азії та Африки. «Зелена карта» забезпечує відшкодування збитку третім особам в результаті ДТП, яке сталося за межами України з вини Страхувальника в період дії цього полісу.

Законодавством України передбачено страхування відповідальності власників транспортних засобів. Стосовно до автомобільного страхування в категорії обов’язкового виділяють два види: ОСАГО і «Зелена карта». Перший діє всередині країни, другий – за її межами. Вартість «Зеленої карти» в Чернівцях та інших містах України встановлює МТСБУ (Моторно-транспортне страхове бюро). Вона однакова для транспортних засобів одного типу і не залежить від характеристик конкретного авто.

Копия green Card

Страхові компанії не мають права встановлювати вартість поліса на свій розсуд, тобто у всіх страховиків він коштує однаково. Ціна «Зеленої карти» в Україні визначається:

  • категорією транспорту: легковий, вантажний, автобуси, причіпний склад, мотоцикли;
  • терміном страховки: мінімальний – 15 днів, максимальний – 1 рік;
  • курсом євро;
  • переліком країн відвідування.

Покриття по страховому полісу «Зелена карта» поширюється виключно на відповідальність водія, який спровокував ДТП. Сума виплат постраждалим в ньому третім особам повинна визначатися у законодавстві країни, на території якої стався страховий випадок. Різницю між сумою збитку і страховими виплатами компенсує винуватець ДТП.

Поліс не покриває:

  • вартість збитку, нанесеного здоров’ю та життю страхувальника;
  • суму збитку, нанесеного автомобілю, вантажу, іншого майна винного в ДТП учасника дорожнього руху;
  • медичну допомогу страхувальникові.

«Зелена карта» захищена від підробок на стадії оформлення поліса. При виписці йому присвоюється унікальний код, що формується сервером МТСБУ. Страхувальник на сайті регулятора може перевірити код і правильність даних про застрахований автомобіль.

About the Author

By admin / Administrator

Follow admin
on Вер 02, 2016

Немає відгуків

Залишити відгук: