Як побороти страх перед польотами на літаках

Як побороти страх перед польотами на літаках

 

Не є секретом, що значна частина пасажирів, які користуються послугами авіаційних компаній, безпричинно бояться літати на літаках і постійно відчувають тривогу безпосередньо перед польотом. Проведені дослідження показали, що більше 50% пасажирів відчувають певну тривогу перед перельотом, а 15-20% із цього числа впадають в панічний стан.

Люди, що страждають аерофобією, ніколи не стануть купувати авіаквитки, а обов’язково скористаються послугами автомобільного або залізничного транспорту. Але як чинити в тій ситуації, якщо іншої альтернативи, окрім польоту на літаку немає. У даній статті  детально описано про стан страху під час перельоту, якими методами можна боротися з таким страхом, а чого не можна категорично робити.

Чим викликається стан страху перед польотом? В першу чергу слід зазначити, що аерофобія може безпосередньо входити до складу інших фобій. Починаючи від боязні закритого простору  і закінчуючи патофобією. У зв’язку з цим, людина, яка страждає подібними фобіями на борту літака буде почувати себе не зовсім комфортно. Згідно думки психологів, значну частину людей, котрі страждають на страх перед польотами, групу «аерофонів» складають в основному тривожні люди. Такі люди, як правило, схильні до емоційних реакцій на будь-яку стресову ситуацію.

Стан акрофобії з цілком зрозумілих причин, розвивається у людей, які пережили на борту літака не найприємніші хвилини у своєму житті. Тому, навіть найхоробріша людина, потрапивши під час польоту у так звану “бовтанку” або покружлявши над аеродромом у літаку, в якого перед посадкою не випускається шасі, після благополучного польоту, не горітиме пристрасним бажанням стати знову пасажиром на авіалайнері.

Наведемо ряд порад, які певною мірою допоможуть побороти Вам стан страху перед польотом на авіалайнері.

Порада № 1. Люди, які схильні до аерофобії і бояться перельотів, часто читають про різні авіакатастрофи,  тим самим посилюють свій стан страху. Постарайтеся впоратися з тягою до читання подібних статтей і це буде Вашою невеликою перемогою перед страхом перельоту. Прте, якщо Ви все-таки дуже хочете ознайомитися з різною інформацією про авіакатастрофи, то буде краще, якщо Ви знайдете статистику порівняння авіакатастроф з ДТП. Ознайомившись із такою інформацією, Ви побачите, що літак належить до числа найбезпечнішого виду транспорту.

Порада № 2. Постарайтеся переключити свою увагу і думки на щось більш приємне. Так Вам може допомогти перегляд фільму, читання захоплюючої книги, розгадування хитромудрих кросвордів або ж якесь інше Ваше хобі. Часто, пасажири ведуть боротьбу з станом страху, заїдаючи його, але це далеко не найкращий варіант, хоч іноді і допомагає. Ви можете взяти з собою печива-крекери, горішки, або інші продукти для дрібного перекусу, які не будуть заважати своїм запахом іншим пасажирам. До способів відволіктися від стану боязні перельоту можна віднести бесіду з сусідом, особливо коли поруч з Вами виявиться розумний і цікавий співрозмовник. Політ пройде у цікавій бесіді і таким чином Ви не помітите як він закінчиться.

Порада № 3. По можливості постарайтеся знайти найближчий до Вашого дому аероклуб. Станьте пасажиром на тренувальному літаку, краще, якщо він буде реактивним. Бажано, щоб пілот тренувального літака виконав разом з Вами ряд фігур вищого пілотажу. Після такого досвіду у Вас точно пропаде страх перед польотами на пасажирських літаках.

Порада № 4. Якщо Ваш страх перед майбутнім польотом буде межувати з панічним станом, то не слід боротися з станом страху самостійно. У такому випадку краще буде, якщо Ви звернетесь до досвідчених фахівців. Майже у кожному місті завжди можна знайти досвідченого психотерапевта, а в деяких містах навіть існують спеціальні центри, які надають людям допомогу у боротьбі зі станом аерофобії.

Джерело: http://tourlib.net

About the Author

By admin / Administrator

Follow admin
on Бер 04, 2016

Немає відгуків

Залишити відгук: