У ГРЕЦІЇ МИ ЗАВЖДИ З ВАМИ! ПУТІВНИК ПО ГРЕЦІЇ!

ПЕРЕД ВИЛЬОТОМ В ГРЕЦІЇ

Перевірте наявність всіх необхідних документів. При собі необхідно мати:

 1. Загальногромадянський закордонний паспорт з діючою шенгенською візою.
 2. авіаквиток.
 3. ваучер;
 4. страховий поліс;
 5. документи на вивезення валюти (якщо сума вивезеної / ввезеної валюти перевищує 10 000 євро);
 6. свідоцтво про народження дитини.
 7. довіреність на виїзд неповнолітніх дітей за кордон (якщо діти відправляються в поїздку з одним з батьків)
 8. Завчасно ознайомтеся з правилами перевезення багажу і ручної поклажі на сайтах авіакомпаній або на нашому сайті
 9. Правила перевезення багажу і загальні правилами авіакомпанії
 10. Щоб уникнути ускладнення проходження процедури митного і паспортного контролю ознайомтеся з митними правилами країни вильоту і прильоту.

АВІАПЕРЕЛІТ

У маршрутній квитанції вказано аеропорт і час вильоту (завжди місцеве для кожного аеропорту). Ви повинні прибути в аеропорт за 2-2,5 години до вильоту. Місце в літаку вказується при реєстрації на рейс. Реєстрація на рейс закінчується за 40 хвилин до вильоту. Якщо ви не з’явилися на реєстрацію у встановлений час, авіакомпанія має право розпорядитися вашим місцем на свій розсуд. Зберігайте посадковий талон до кінця польоту. Під час польоту вам будуть запропоновані гарячий сніданок або обід, прохолодні і легкі алкогольні напої.

ПАСПОРТНИЙ КОНТРОЛЬ

Для в’їзду в Грецію необхідно мати діючу шенгенську візу. Якщо в ваш паспорт вписані діти, які досягли віку 5 років, повинна бути вклеєна їх малюнок. Діти, які не досягли 18 років, що виїжджають без батьків, повинні мати нотаріально завірений дозвіл на виїзд, оформлене на супроводжуючу особу. При проходженні паспортного контролю в Греції вас можуть попросити пред’явити ваучер і готівкову суму грошей з розрахунку 50 євро в день на людину.

ЗУСТРІЧ У ГРЕЦІЇ

В аеропортах м Салоніки (п-ів Халкідікі), м Афіни, м Іракліон (о. Крит), м Родос (о. Родос), м Керкіра (о. Корфу), м Закінф (о. Закінф ), м Араксос (п-ів Пелопоннес) вас зустрінуть представники компанії на комфортабельних автобусах вас доставлять в готелі. У кожному з обраних вами готелів знаходиться представник компанії ,який допоможе з розміщенням, разповість про пропоновані екскурсійних програмах, також відповість на всі Ваші запитання. Зверніть увагу, що надання номерів в готелях зазвичай відбувається з 12:00 до 14:00, в залежності від наявності готових (прибраних) кімнат.

ПЕРЕД ВИЛЬОТОМ З ГРЕЦІЇ

Перевірте наявність всіх необхідних документів.

При собі необхідно мати:

 1. Загальногромадянський закордонний паспорт з діючою шенгенською візою,
 2. авіаквиток.
 3. документи на вивезення валюти (якщо сума вивезеної / ввезеної валюти перевищує 10 000 євро);
 4. свідоцтво про народження дитини.

Завчасно треба запитати у представника компанії час подачі до готелю транспорту, який доставить вас в аеропорт. У разі вашого запізнення на автобус, наша компанія не несе відповідальність за понесені вами витрати (оплата таксі і ін.) Розрахункова година в готелях 12.00. Тому в день вильоту вам слід до зазначеного часу скласти і упакувати всі ваші речі, розрахуватися за додаткові послуги, надані вам під час перебування в готелі (телефонні розмови, оплата ресторанних рахунків та ін.) І бути в вказане представником компанії час в холі готелю.

МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Якщо Ви відчули себе погано або з Вами стався нещасний випадок, Вам слід негайно зв’язатися з прадставітелем Вашої Страхової компанії за телефонами, вказаними у Вашому страховому полісі.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Офіційна назва – Республіка Греція.

Державне та адміністративний поділ – з 1975 р Греція – парламентська республіка. Країна поділена на 52 нома (області), складаючись з 254-х Дімов (районів).

Клімат. Середземноморська кліматична зона. Літо спекотне і сухе, зима тепла, з малою кількістю опадів. У липні температура може підніматися до + 35-37 градусів, взимку середня температура + 10-12 градусів.

Мова. Державною мовою є новогрецька, який розвинувся з класичної давньогрецької. З іноземних мов найбільш поширені англійська, російська та німецька.

Час. Збігається з українським.

Валюта. Грошова одиниця – євро. Долари можна обміняти на євро в банках або в пунктах обміну валюти в аеропорту, в місті або в будь-якому іншому населеному пункті. У більшості готелів також є пункти обміну валюти.

Археологічні пам’ятки та монастирі. При відвідуванні археологічних пам’яток категорично заборонено брати в якості сувенірів уламки мармуру і інші камені. В іншому випадку вас чекає великий штраф. Збираючись на екскурсію в Метеор де знаходяться монастирі, необхідно знати, що жінкам заборонено вхід в монастир в брюках, шортах, а також в блузах з відкритими плечима. Чоловікам не можна перебувати в монастирі в шортах.

Чайові. Таксистам чайові давати не прийнято. Службовцям готелю, офіціантам в ресторанах за місцевими звичаями прийнято давати чайові в розмірі 5-10%.

ЧАС РОБОТИ УСТАНОВ

Магазини працюють всі дні тижня (окрім неділі) з 8:00 до 14:00, а по вівторках, четвергах і п’ятницях ще і з 17:00 до 20:30. Супермаркети відкриті з 08:00 до 21:00 з понеділка по п’ятницю, а в суботу з 08:00 до 18:00. Неділя – вихідний день.

Крім цього повсюдно працюють невеликі кіоски (грец .: периптеру), де, практично, в будь-який час доби можна купити найнеобхідніші товари. Банки працюють з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 14:00. Поштові відділення працюють з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 14:00. Головпоштамту і поштові відділення вокзалів працюють цілодобово без вихідних. Музеї відкриті щодня, крім понеділка та іноді вівторка.

ТРАНСПОРТ

Пересуватися по Греції можна на легковому автомобілі (це найпоширеніший вид транспорту), на автобусі, на літаку, на поїзді і, нарешті, на кораблі. У містах можна зупинити таксі на вулиці, а в курортних місцях і в селах таксі слід замовляти заздалегідь. У столиці є метро і тролейбусне сполучення.

ТЕЛЕФОН

Зателефонувати можна як з номера готелю, так і з телефонів-автоматів, які зазвичай розташовані поруч з готелями. Значно дешевше говорити по телефону-автомату за допомогою телекарт (грец .: тілекарта), які продаються в кіосках. З 22.00 до 6.00 діє пільговий тариф. У всіх великих містах є переговорні пункти (ОТЕ).

Код Греції +30,

Код р Афін -210, м Салонік – 2310.

Генеральне Консульство України в Салоніках:

Греція, Салоніки 546 25

вул. КундурІоту 2.

ел. пошта: gc_grs@mfa.gov.ua ukrcons@otenet.gr

Веб-сайт: www.thessalonici.mfa.gov.ua

Посольство України в м Афіни:

Греція, Афіни 152 37, Філоті,

вул. Стефану Дельта 2-4

Телефон: +30 210 68.00.230, 68.56.171

Факс: +30 210 68.54.154, 68.20.894

emb_gr@mfa.gov.ua ukrembas@otenet.gr

www.mfa.gov.ua/greece

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Швидка допомога: 116

Поліція: 100

Пожежна служба: 199

Телефонна довідкова служба: 131

Прогноз погоди: 148

Довідкова служба по черговим аптекам: 107

Довідкова служба по черговим лікарням: 106

Розклад руху поїздів місцевого сполучення: 145

Розклад руху поїздів міжнародного сполучення: 147

Розклад руху літаків: 144

Розклад руху пасажирських суден: 143

Розклад руху автобусів далекого прямування: 142

Інформація для туристів: 171

Туристична поліція:

Афіни (210) -9025-992

Пірей (210) -4184-815

аеропорт (210) -9814-093

Як зателефонувати з Греції?

Користуйтеся такою формулою: Код країни + код міста + номер абонента.

Коди деяких країн:

Україна – 0038

Росія – 007

Білорусь – 00375

Вірменія – 00374

ПОКУПКИ

Більшість туристів повертаються з Греції з шубами. Адже Греція, а точніше р Кастор є одним з провідних європейських центрів по виробництву високоякісних хутряних виробів. Багато століть поспіль грецькі майстри хутряного справи одягали в чудові хутряні мантії царюючих осіб і їх свити практично у всіх європейських країнах. Кушнірський промисл в Касторье почав розвиватися ще за часів Візантійської імперії, і по сьогоднішній день Кастор славиться своїми кушнірами.

Не можна не відзначити якість і різноманітність ювелірних прикрас в Греції. Грецькі прикраси з золота і срібла відомі у всьому світі. Традиції ювелірного ремесла сходять до незапам’ятних часів. Більшість виробів – ручної роботи.

Сувенірів в Греції – безліч: статуетки з мармуру і алебастру, червонофігурні вази, а також інша кераміка, найніжніші мережива і вишиті вироби, ікони та багато іншого. Багато сувеніри імітують знамениті експонати грецьких музеїв, предмети археологічних розкопок. А якщо ви все-таки не вирішили проблему з сувенірами до останнього моменту, то не треба впадати у відчай: в аеропорту, після митного контролю, ви опинитеся на території безмитної торгівлі “DUTY FREE”, де зможете придбати пляшку чудового коньяку “Метакса”, або вакуумну упаковку грецького, ароматної кави, оливок і багато іншого.

ВІЛЬНИЙ ЧАС І РОЗВАГИ

У Греції свій особливий ритм життя. О першій годині ночі, наприклад, в центрі міста можна потрапити в автомобільну “пробку”. Куди їде народ? Повертаються з ресторанів, а багато хто їде в дуже популярні тут нічні клуби. Нічний клуб в Греції – це місце нічного відпочинку особливого, грецького типу. У столиці та інших містах їх безліч. Починають працювати такі заклади дуже пізно: о 23:00. Туди приїжджають, як правило, вже після вечері. Відвідувачі сидять за столиками і потягують різноманітні алкогольні напоями, проте бажаючі можуть перекусити або навіть щільно повечеряти.

Програма в найфешенебельніших клубах починається зазвичай з західних музичних номерів, а всю другу половину улюблене всіма грецьке “бузуки”. Грецький танець “зейбетіко” – це не просто танець – це ціла філософія життя. Поступово на сцену піднімається майже весь зал, а ось найсміливіші танцюють на столах танець живота або так званий “ціфтетелі”.

Танець в Греції – своєрідний засіб вираження національної єдності. Його починають розучувати ще в школі на уроках фізкультури і танцюють всюди. Жодне свято, жоден концерт, жодне офіційне захід не обходиться без національних танців.

Як можна розважитися в Салоніках? Салоніки називають “містом, яке ніколи не спить”. І це насправді так. Ви можете переконатися в цьому самі, якщо у Вас є час і бажання. Тут Ви можете відвідати музеї та виставки, сходити в театр або на концерт, познайомитися з археологічними пам’ятками і візантійськими церквами і, природно, пройтися по набережній міста, а ввечері відчути на собі всю красу нічного життя м Салоніки.

Для любителів кіно в місті є багато кінотеатрів. Не лякайтесь! Як правило, всі фільми не дубльовані, а супроводжуються текстовими титрами. Тому, якщо Ви добре володієте англійською, то сміливо купуйте квиток на найближчий сеанс. Найбільший кінокомплекс в Салоніках – “Village Centre”, який складається з 9 комфортабельних кінозалів, обладнаних сучасною звуковою технікою. Розташований він за межами міста, недалеко від аеропорту, що дуже зручно для людей за кермом, тому що немає проблем з паркуванням машин. На території комплексу є ресторани: “Applebees”, “Mac Donald’s”, “Goody’s”.

Нічне життя міста починається з 22:00. Можна почати з чашечки кави, щоб витримати майбутню бурхливу ніч. А нічні бари і дискотеки відкриваються після 23:00 і закриваються після 5:00 ранку. Греки дуже люблять ходити на “бузуки”. Якщо Ви побачите танцюючих на столі дівчат, і не тільки, – не дивуйтеся, тут так прийнято. Іноді це відбувається тому, що просто ніде танцювати через велике скупчення народу в ресторані, хоча це більше схоже на прояв темпераменту. Греки люблять погуляти, а після цього йдуть їсти супи (на похмілля). Найпопулярніші супи це – котосупа (курячий суп), креатосупа (м’ясний суп) і патсас (добре відварені нутрощі яловичини і ніжки, блюдо, яке допомагає похмелитися.

Одне з найпопулярніших місць в місті – “Лададіка”. Це частина історичного центру міста з барвистими традиційними будинками, де сьогодні можна знайти всі види розваги. Тут можна знайти забігайлівки, традиційні грецькі таверни, найвишуканіші ресторани з китайською, французькою та італійською кухнями, бари, нічні клуби і т.д. Найбільшою популярністю користуються таверни з живою грецької музикою, де ви можете спробувати виняткову грецьку кухню і послухати національні грецькі пісні під звуки чарівного бузуки і інших популярних інструментів.

Якщо Вас приваблює море, їдьте в Неа Крін – знаходиться в одному з найпрестижніших районів м Салоніки на самому березі моря. Тут і взимку, і влітку можна приємно провести час за чашкою кави або посидіти в одному з рибних ресторанів у самого моря.

В останні роки стали дуже популярними культурно-розважальні комплекси “Мілос” і “Вилка”. “Мілос” розташований недалеко від центру міста на величезній території колишнього заводу. В “Милосе” є: кафе, клуб, таверна, ресторан, виставковий зал, де проводяться виставки сучасних художників та фотографів, а також клуб де грають різні джаз-банди. Приблизно в такому ж стилі, і недалеко від “Милоса” розташований розважальний центр “Вилка”. Там Ви можете відвідати кафе-бар, бістро, мексиканський і італійський ресторани, літній і зимовий клуби.

ГРОШІ

На всій території Греції використовується загальноєвропейська валюта – євро. На багатьох великих і дрібних підприємствах приймаються кредитні карти, такі як: Visa, Diner’s Club, MasterCard, American Express та ін. Валюту можна обміняти в банках, в обмінних пунктах або в готелях. При виїзді з Греції залишилися євро можна обміняти на будь-яку конвертовану валюту.

ДЕЯКІ аспекті СПІЛКУВАННЯ З греками

При спілкуванні з греками українцеві бажано враховувати деякі нюанси. Ось деякі з них:

– Можете застосувати український досвід поведінки в незнайомих ситуаціях: дивіться по сторонам і чиніть як всі.

– У будь-якій незрозумілій ситуації не прагнете доводити свою правоту: з вуст іноземця (тобто Ваших уст) це не буде сприйматися належним чином і може викликати роздратування. З іншого боку, варто лише посміхнутися і попросити про допомогу першого зустрічного. Не турбуйтеся, тому що Вам не тільки покажуть правильний напрямок, але і, якщо ситуація вимагає цього, буквально, візьмуть за руку і доведуть до місця призначення.

– Греки – народ своєрідний, багато в них може здивувати, щось може і не сподобатися, але в цілому, це – доброзичливі і гостинні люди, готові допомогти туристу. Греки дуже поблажливі до приїжджих, які не знають грецької мови. Тому, з місцевими жителями можна без жодних проблем, пояснюватися “муканням” і жестикуляція.

– У Греції, на жаль, дуже багато завзятих курців. Курять в багатьох громадських місцях, в тому числі в ресторанах і кафе. Не прийнято палити лише в музеях, супермаркетах і в міському транспорті. Зазвичай греки курять, не запитавши дозволу присутніх. Тому змиріться! Публічний прояв Вашого невдоволення буде виглядати недоречно.

– Не прийнято просити сигарет. Якщо ви курите, то у вас повинні бути свої сигарети, які Ви кладете поруч з собою на столі. Прийнято платити за себе в ресторані і в таверні. Правда, слова “я Вас запрошую” найчастіше означають “я буду за Вас платити”.

– Не робіть зауваження дітям. Це може образити їх батьків.

– Утримуйтеся від демонстрації своїх політичних поглядів, спортивних симпатій (або антипатій) не ризикуйте лаяти грецький спорт.

– У ресторані, таверні гроші офіціантові не прийнято давати в руки. Є традиційна процедура: рахунок вам приносять на тарілочці або в книжці, і Ви залишаєте там же гроші. Офіціант точно так же приносить здачу. Якщо ви хочете дати чайові, знову-таки покладіть гроші в книжку або залиште їх на столі – в руки офіціанти грошей не беруть.

– Звернення на “ти” не є ні образливим, ні фамільярним, а свідчить про доброму до Вас.

– Греки дуже багато висловлюють мовою жестів. Рух головою (або тільки очима) вгору – це грецьке “немає”. “Так”, -рух головою вниз і набік. Промовлене при цьому “нє” (так схоже на “ні”) насправді-“так”. Образливий жест розчепірена долоня. Показати козу, відкопиливши вказівний палець і мізинець, – дуже образливий для грека жест. Вигук “пст”, яким можуть Вас кликнути, постаратися звернути Вашу увагу і т.д., зовсім не вважається образливим.

– Якщо сидить поруч з Вами в громадському транспорті грек (гречанка) раптом почне хреститися, не дивуйтеся. Це означає, що ви проїжджаєте повз церкву або каплиці.

– Якщо з боку спостерігати розмову греків (цілком звичайний, пересічний), може скластися враження, що вони сваряться: енергійна жестикуляція, підвищення тону, нерідко використання лайливих слів. Вся справа в тому, що греки – жителі півдня, а тому набагато більш емоційні і розкуті.

Греки широко і шумно відзначають іменини (день ангела), а дні народження святкувати, практично, не прийнято. День народження справляють тільки дітям.

– За столом можна піднімати келих за здоров’я кого-небудь, наповнений і безалкогольним напоєм, наприклад: кока-колою, кава або навіть водою. Тости зазвичай не вимовляються: спустошуйте свій келих, коли хочете.

– В післяобідній час (з 15 год. До 17-18 год.) Телефонувати у справах і тим більше незнайомим людям не прийнято, так як це час післяобіднього відпочинку.

– Запізнення на півгодини на ділову зустріч, побачення і т.д. злочином не вважається.

– По газонах в Греції можна ходити, стрибати, лежати і відпочивати, насолоджуючись читанням книги або журналу.

– Якщо в Україні прийнято дарувати непарну кількість квітів, то в Греції це правило строго не дотримується.

– Зайшовши в готельний номер, не шукайте (тим більше не вимагайте) підодіяльник. У Греції підковдр просто немає, їх замінюють простирадла.

– Вітатися за руку не дуже прийнято. Зазвичай тиснуть руки, коли представляють когось, коли вітаються з колегою, коли доходять згоди або коли прощаються. Жінки зазвичай не подають руку для рукостискання. Цілувати жінці руку теж не прийнято. І цього варто уникати. Найкраще, коли Вас представляють, протягнути руку чоловікові, а у випадку з жінкою – почекати і подивитися, чи запропонує вона Вам руку сама.

– Більшість греків й не обіймаються з тими, кого вони не знають дуже добре. Друзі та родичі при зустрічі зазвичай обмінюються поцілунками (не одним як в Україні, а двома).

– Хоча греки в цілому не дотримуються формальностей в зверненні один з одним, краще звертатися до них, називаючи їх на прізвище (наприклад, Кирія (або Кіріос) Петраков – пані (або пан) Петраков). За винятком якщо вони попросять Вас називати їх по імені. Однак якщо ви розмовляєте з якимсь дуже важливим особою, краще вживати його (її) на прізвище.

– Будьте уважні з таксистами. Грецькі таксисти (не всі, звичайно) – це, як і в будь-якій країні, особливі люди з особливою сфери обслуговування. Тому, приїхавши до Греції, постарайтеся дізнатися приблизну вартість проїзду по цікавлять Вас маршрутами. Таким чином, Ви захистите себе від можливого шахрайства.

– На території археологічних пам’яток забороняється брати в якості сувенірів осколки мармуру і камені без спеціального дозволу. Порушення цього правила обіцяє великими неприємностями.

Чайові прийнято давати в готелях, тавернах, ресторанах (всюди 3-5%). * У таксі чайові менш прийняті.

– Розшукуючи в Греції що-небудь (або кого-небудь) за адресою, слід мати на увазі, що в великих містах вулиця під одним і тим же назвою може зустрічатися кілька разів, правда, в різних районах. Тому, записуючи адресу, уточнюйте район. Не забувайте вказувати район і на конверті, коли пишете поштову адресу.

About the Author

By admin / Administrator, bbp_keymaster

Follow admin
on Кві 06, 2017