Пам’ятка туристам,які летять вперше

Подорожуєте вперше та незнаєте, як правильно пройти митний контроль в аеропорту? – тоді ця стаття саме для вас.

Перш, ніж “присісти на дорожку” вдома, перевірти чи ви взяли квитки, документи та гроші.

Перед посадкою на літак є така процедура:

  1. Реєстрація на рейс та  здача багажу.
  2. Митний контроль.
  3. Паспортний контроль.

Перший етап: Реєстрація

В аеропорт необхідно приїхати заздалегідь, приблизно за 2-2,5 години. Реєстрація пасажирів починається за 2 години і закінчується за 40 хвилин до відльоту. Якщо ви залишаєте Єврозону і бажаєте повернути податки за покупки Tax Free, то в аеропорт потрібно приїхати за 3-3,5 години. Заповнення документів займає певний час і до стійки повернення податків може бути черга.

Зареєструватися на рейс можна такими способами:

  1. На стійці реєстрації.
  2. Використовуючи автомат для реєстрації.
  3. On-line реєстрація на рейс по інтернету

Варіант 1. На стійці реєстрації.

По приїзді в аеропорт потрібно знайти табло з інформацією про рейси. Навпроти кожного рейсу зазначено актуальний стан та номери реєстраційних стійок. Ставайте в чергу. Тримайте напоготові паспорт і квиток.

Співробітник аеропорту перевірить необхідні дані. Ваш багаж зважується  і до нього прикріплюється багажна бирка. Потім ваш багаж по стрічці надсилається для завантаження на борт літака. Ви отримуєте посадковий талон із зазначенням номера місця в салоні і талон про здачу багажу.

Варіант 2. Автомат для реєстрації на рейс

Автомати виглядають  так:

Варіант 3. On-line реєстрація на рейс по інтернету

За 24 год. до вильоту ви отримуєте на електронну пошту, вказану при купівлі квитка, нагадування від авіакомпанії про свій рейс. У цьому ж листі вам запропонують зареєструватися на рейс онлайн за посиланням.

 

 Митний контроль в аеропорту.

Після реєстрації проходимо митний контроль.

Завдання митного контролю — перевірити ваші речі та предмети (ручну поклажу, одяг) на дозволені до вивезення, відповідно до Законодавства країни, яку ви залишаєте. На митному контролі є дві зони:

  • Червоний коридор. Пасажирам, які перевозять велику суму грошей (більше 10 000 доларів США), предмети старовини і мистецтва (антикваріат), коштовності, зброю та інші предмети, які вимагають узгодження митної служби, необхідно задекларувати їх. Бланк видається безкоштовно співробітниками митниці.
  • Зелений коридор. Декларувати нічого не потрібно, всі речі і предмети у вашій ручної поклажі не заборонені і не обмежені до вивозу.

Зазвичай туристам необхідно до Зеленого коридору.

Ваші речі по стрічці проїжджають сканер, і співробітник митної служби бачить на екрані всі предмети. Рідини, обсягом понад 100 ml, будуть вилучатися.

Крім сканування ваших речей, огляду піддають вас особисто. Вам необхідно пройти металодетектор, при цьому пояс, годинник, мобільний телефон потрібно залишити на стрічці сканування. Іноді вас можуть помацати і попросити зняти взуття. Вся процедура митного контролю займає приблизно 10-15 хвилин, якщо ви і ваші речі не викликають підозр.

Паспортний контроль в аеропорту.

Після зони митного контролю прямуємо на паспортний контроль. Звертаю вашу увагу, існують кілька стійок:

  • Для громадян Євросоюзу.
  • Для всіх інших пасажирів.

Показуємо паспорт і посадковий талон уповноваженому співробітнику. Він перевіряє ваш паспорт на легальність, переконується у наявності візи (при необхідності) і ставить штамп про проходження державного кордону.

Ліворуч показано, як виглядають штампи про перетин кордонів.

Офіційно ви залишили державу і знаходитеся на нейтральній території.

У посадковому талоні знаходимо інформацію про час посадки на борт/Boarding time (за 20-30 хвилин до вильоту) і номер воріт/Gate.

Ліворуч показано, як виглядає посадковий талон або Boarding pass.

Якщо в запасі є час, можна прогулятися по магазинах безмитної торгівлі Duty free.

У зазначений час підходимо до воріт і після звірки вашого посадкового талону вас проводять в літак (автобусом або «по рукавах»).

 

М’ягкої посадки!

About the Author

By admin / Administrator, bbp_keymaster

Follow admin
on Вер 23, 2017