Канді Есала Перахера – найголовніший фестиваль Шрі-Ланки

Шрі-Ланка – це країна, яка вабить і цікавить кожного любителя подорожей. Саме ця країна внесена в wish-list будь-якого шанувальника екзотики, колоритної культури і традицій. Шрі-Ланка підкорює своїми пляжами, красивим підводним світом, природою і приголомшливими пейзажами. А ще вона радує яскравими квітами одягу місцевих жителів, соковитими і стиглими фруктами, які тут настільки різноманітні, що просто очі розбігаються, смачними стравами, приправленими ароматними спеціями. А чай! Про нього на Шрі-Ланці можна говорити дуже довго, адже ця країна – один з найбільших експортерів чудового напою, і тут знають все про гарне чаювання.

SHri-Lanka-3

А ще Шрі Ланка – це країна, в якій просто неймовірні свята – яскраві, барвисті, веселі, незвичайні і дуже вражаючі.

І сьогодні ми розповімо Вам про саме знакове і важливе свято на Шрі-Ланці, яке точно варто відвідати, щоб насолодитися атмосферою цієї прекрасної країни. Ми запрошуємо Вас на Канді Есала Перахера!

Отже, запишіть в свій календар і бронюйте тури, адже Есала Перахера буде проходити в Канді з 8-го по 18-е серпня.

Kandi-Esala-Perahera-1    Kandi-Esala-Perahera-2
Kandi-Esala-Perahera-4    Kandi-Esala-Perahera-5

На Вас чекає великий, галасливий і веселий фестиваль, який триває цілих 11 днів і 10 ночей. Це свято неймовірно важливий для буддистів в усьому світі, адже воно пов’язано з Зубом Будди – єдиною матеріальною часткою цієї великої людини, яка збереглася до наших днів.

Історія Зуба Будди овіяна легендами та міфами. Одна з цих історій свідчить, що майже дві тисячі років тому цю реліквію привезли в Індію одним з учнів Будди, який забрав зуб з місця спалення Будди після смерті. З тих далеких часів зуб дуже дбайливо зберігають монахи, сховавши його від чужих очей в семи дорогих скриньках. Зараз зуб знаходиться в храмі Далада Малігава. Побачити сам зуб – велика рідкість і честь. Власне, як і його сховище – карандуву.

І ось раз на рік в свято Есала Перахера зуб виносять з храму і на слоні з пошаною провозять його через місто. Щоб бути присутнім при цьому, в Канді приїжджають тисячі паломників з усього світу.

У своєму сучасному вигляді Есала Перахера сформувалася в 1775 році при королі Кірті Шрі Раджасінгхе. Есала Перахера – грандіозне свято, до якого готуються майже цілий рік. У ньому беруть участь священнослужителі з усієї країни, а також – слони, які росли при храмах. Канді на період свята неймовірно перетворюється – всі надягають свої святкові наряди, слонів прикрашають різнокольоровими попонами, ліхтариками, стрічками, і помпончиками. Починають гриміти барабани, чути звук флейт. Так як це велике свято і справжній фестиваль, то крім великої кількості паломників, до храму йдуть найрізноманітніші танцюристи і танцівниці острова, музиканти всіх мастей, люди, які віртуозно приборкують вогонь і змій – ця різнобарвна юрба не може не викликати захоплення. Цей масштабний та колоритний хід-парад триває кілька годин поспіль. А по його закінченню весь натовп починає святкувати – танцювати, співати і запускати в небо феєрверки. По завершенню урочистої процесії, площа перед храмом зазвичай буває всіяна сплячими людьми і слонами. Дуже зворушливий і миле видовище!

Kandi-Esala-Perahera-3-1    Kandi-Esala-Perahera-4-1

Крім цього, в дні фестивалю проводиться велика кількість найрізноманітніших обрядів, кульмінацією яких став магічний обряд розрізання води. Цей дивовижний обряд символізує перемогу Бога Катарагама над усіма злими демонами, і символічно він означає очищення меча Бога від крові. На річку випливають човники зі священнослужителями. Вони креслять коло, а потім – глава храму священним мечем Бога розсікає озеро і занурює в нього глечик, черпаючи свіжу воду. Вважається, що вода в глечику має магічну силу.

Звертаємо вашу увагу, що продаж спиртного в ці дні суворо заборонений буквально по всій країні.

Ми в La-Mer приготували все, щоб Ваш відпочинок на Шрі-Ланці був найкомфортнішим, затишним і насиченим цікавими подіями. До речі, ряд наших екскурсій включають в себе і можливість побачити Зуб Будди, тому, замовивши тур, Ви можете побачити і саме свято і дізнатися всі грані країни, насолодитися найбільш вражаючими місцями та пам’ятками.

Есала Перахера – це справжнє занурення в традиції буддизму в Шрі-Ланці, адже в цій країні більше 75% жителів – представники саме цієї релігії. Це велике і дуже барвисте свято, яке відкриє Вам нові грані країни і допоможе глибоко проникнути в історію і культуру Шрі-Ланки.

About the Author

By admin / Administrator

Follow admin
on Лип 21, 2016

Немає відгуків

Залишити відгук: