Чи знаєте ви що Туреччина, це не тільки готелі олл енклюзив на літні канікули, а ще й одна із найбагатших земель із давньою архітектурою та цікавими фактами?!

 

 1. Туреччина посідає перше місцев світі за кількістю пам’ятників архітектури та історії. На території Туреччини 33 400 археологічних пам’ятника і 440 000 історико-археологічних об’єктів.
 2. Турецька армія найпотужніша в Європі. Чорноморський флот Туреччини в 7 разів могутніший Російського.
 3. Всі Сім Церков, згаданих у книзі Одкровення Іоанна Богослова, знаходяться в Туреччині: Ефес, Смірна, Пергам, Сардис, Сарди, Філадельфія і Лаодикія.
 4. У Туреччині понад десять гірськолижних курортів.
 5. У Туреччині релігія законодавчо відокремлена від держави. Всі церкви мають рівноправний статус. На території країни знаходиться 78000 мечетей, 320 різних християнських громад і 39 синагог.
 6. У Туреччині проводяться гонки Формули-1 і етапи кубка світу з ралі.
 7. Валюту в Туреччині легко поміняти, розплатившись за будь-яку дрібницю в великих супермаркетах. Здачу дадуть по курсу або такому ж, або більш вигідному, ніж в обмінних пунктах.
 8. Аеропорт Анталії – один з небагатьох, що мають магазини Duty Free на виході.
 9. У сучасній турецькій мові багато запозичених французьких слів і практично немає англійських.
 10. 1 У Туреччині при вході практично в будь-який приватний будинок прийнято знімати взуття і залишати його за порогом.
 11. У Туреччині розташований єдиний в світі за межами США завод з виробництва літаків F-16.
 12. У місті Мардін досі можна почути рідну мову Ісуса Христа – арамійську.shutterstock_289063988-1024x674
 13. Витоки річок Тигрі Євфрат, які зрошували райські сади, описані в Біблії, теж знаходяться тут.
 14. Гора Арарат, до якої за біблійними переказами пристав Ноїв Ковчег, розташована на сході Анатолії. А саме ім’я “Арарат” походить від назви царства Урарту.
 15. Найвищою горою Туреччини прийнято вважати гору Агрі, висота якої сягає 5166 м. Згідно з легендою гора Агрі є місцем, де зупинився Ноїв ковчег.
 16. Місто Стамбул одне з найдавніших міст світу, яке було засноване аж в 667 році до н.е. За свою воїстину чималу історію Стамбул носив імена: Новий Рим, Візантій і Константинополь.58944
 17. Юлій Цезар вимовив свої знамениті слова: “Veni. Vedi, Veci “(Прийшов, Побачив, Переміг!) В Туреччині, поблизу сучасної Анкари коли здобув перемогу над Понтійським царством.
 18. Гомер (Homeros) народився в Ізмірі (стародавня Смирна) на західному узбережжі Туреччини. У своїй «Іліаді» він описав Трою, яка знаходиться на північ від Ізміра неподалік від Чанаккале.
 19. Частина південно-західного узбережжя Туреччини, була весільним подаунком Марка Антонія великій Клеопатрі.
 20. Знаменита Троянська війна сталася на заході Туреччини, поряд з сучасним містом Чанаккале, де зараз відтворена дерев’яна скульптура Троянського коня.
 21. Два з семи чудес світу розташовані в Туреччині. Одне з Чудес Світу – храм Артеміди був побудований в місті Ефес – на заході Туреччини. На жаль, від великої споруди залишилися тільки нечисленні руїни поблизу міста Сельжук, провінція Ізмір. Друге знамените Чудо Світу – Гелікарнаський Мавзолей також знаходиться на території Туреччини. Стародавнє місто Гелікарнас – це сучасний курорт Бодрум, провінція Мугла.mauzoley 145831n32n6nzq20rxyx5094550188_large_3623822_artemis_1_
 22. Кількість археологічних розкопок, що проводяться в Туреччині, не менше 150 щороку.
 23. Батьківщина Амазонок – місто Амасія на північному сході Туреччини.
 24. Хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос, знаходиться зараз в церкві Св. Георгія в Стамбулі.
 25. На піку могутності (17 століття) Османська імперія займала територію нинішніх Кавказьких республік, півдня України, практично весь Близький схід, включаючи ісламські святині Мекки і Медіни,Єгипет, Алжир, Лівію, Марокко, а також всі Балкани, Угорщину і Словаччину.
 26. Середземне море одне з найчистіших морів у світі, на противагу Чорному морю.

About the Author

By admin / Administrator, bbp_keymaster

Follow admin
on Бер 27, 2017